Velikonoční muzejní dílničky

25. – 27. března 2013

Přijďte si k nám do muzea vytvořit svou vlastní originální kraslici a dozvědět se něco zajímavého o velikonočních lidových zvycích!

Pro děti ze základních a mateřských škol jsme připravili program, během něhož se děti dozvědí o Velikonocích a zvycích s nimi spojených řadu zajímavostí. Co je to Velký půst, Popeleční středa, Postní neděle, Smrtná neděle, Svatý týden (Květná neděle, Sazometná středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílá sobota), Boží hod, Červené pondělí ale také třeba, co je to honění Jidáše.

Děti si nazdobí skleněnou kraslici a vyrobí si na ni dárkové balení.

Objednávejte se u muzejní pedagožky Mgr. Jitky Horákové na tel. č. 517 348 040 nebo e-mailem na adrese: horakova@muzeum-vyskovska.cz.

Vstupné: 30,- Kč (cena je včetně vstupu na výstavu Velikonoce a kouzlo skla a výtvarného materiálu)

Velikonoční muzejní dílničky