Hračky ze staré půdy

5. 12. 2012 – 13. 1. 2013   Muzeum Bučovice

Vernisáž výstavy 4. 12. 2012 v 16:00 hodin.

Na letošní Vánoce připravilo bučovické muzeum dárek především dětem. Je to výstava hraček ze sbírek Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně Hračky ze staré půdy.

Svým návštěvníkům nabídne široký soubor hraček od konce 19. století po současnost. Důležité místo zde bude mít soubor hraček ze sbírky akademické malířky Marie Fischerové-Kvěchové (1894 – 1984), známé ilustrátorky dětských knížek a autorky stále oblíbených malovaných papírových betlémů. Návštěvníci výstavy zde tak budou moci spatřit velký soubor panenek a loutek domácí, evropské i mimoevropské provenience, sbírku zvířátek z rozličných materiálů, krojované panenky z různých regionů naší republiky i ze zahraničí. A chybět nebudou ani pokojíčky pro panenky a doplňky do nich, mezi nimi porcelánové i kovové nádobíčko, které bylo určeno jak pro malé panenky, tak pro první kuchyňské pokusy samotných holčiček.  Vystaveny budou také dřevěné lidové hračky ze známých center jejich výroby na konci 19. století, výrobky z dílen ÚLUV a také hračky ze sbírky zlínského publicisty a sběratele Ladislava Rutteho (1883 – 1967). Výstava je určena návštěvníkům všeho věku: těm malým ukáže, jak dříve hračky vypadaly, těm starším dá možnost zavzpomínat.

Hračky ze staré půdy