Hieronymus Lorm

Muž, jenž otevřel hluchoslepým svět

V roce 2011 uplynulo 190 let od narození Hieronyma Lorma, mikulovského rodáka, jenž umožnil hluchoslepým vnímat svět. Do historie se zapsal jako básník, filozof a novinář, ale především jako tvůrce prstové dotykové abecedy pro hluchoslepé, která se nazývá po svém autorovi – Lormova. Mnohým jeho jméno ani abeceda nic neříkají, proto se výstavou pokusíme přiblížit návštěvníkům tuto podivuhodnou a zajímavou osobnost.

Součástí výstavy jsou také trojrozměrná výherní díla hluchoslepých autorů, která získala cenu Hieronyma Lorma 2010.

Výstava je zapůjčena Regionálním muzeem v Mikulově.

Výstava je v malém sále galerie Orion Muzea Vyškovska od 18. ledna do 1. července 2012.

Doporučujeme také výstavu Nevidíme, neslyšíme, ale cítíme, která proběhne v Knihovně Karla Dvořáčka Vyškov od 1. 3. 2012 do 31. 3. 2012.

Výstava v knihovně