Velikonoční výstava Výstava patchworku

27. 3. – 15. 4. 2012 velký výstavní sál Muzea Vyškovska

Tradiční výstava kraslic doprovázená lidovými zvyky a tradicemi o Velikonocích propojená s výstavou patchworku.

V sobotu 31. března 2012 od 10:00 do 16:00 hodin pořádáme tvořivou dílničku pro děti i dospělé zaměřenou na pletení pomlázek a výrobu velikonočních dekorací spojenou s ukázkou například tradičního zdobení kraslic slámou a pletení pomlázek z vrbového proutí.

V rámci tvořivé dílničky budou ve 14:00 hodin  vyhlášeni vítězové soutěže o nejoriginálnější velikonoční kraslici.

Program tvořivé dílničky:

Po celou dobu můžete zhlédnout tradiční zvyky lidové tvořivosti: s Marií Pachtovou si ukážeme tradiční zdobení kraslic slámou a s  Hedvikou Navrátilovou lidové paličkování. Od 11:00 si pak s Petrem Hanáčkem můžete zkusit uplést velikonoční pomlázku a vyrobit svíčku pod vedením manželů Vernerových.

Pro menší děti máme připraveno tvoření jednoduchých velikonočních dekorací.

Vstupné na tvořivou dílničku 31. 3. 2012: 40,- Kč (v ceně je vstup na tvořivou dílničku včetně vlastnoručně vytvořeného výrobku, na velikonoční výstavu a výstavu patchworku a také volná prohlídka stálých expozic muzea)