Hudební tradice Bučovicka

Hudební tradice Bučovicka a 150 let Hvězdy

30. 5. – 24. 6. 2012  Muzeum Bučovice

vernisáž výstavy 29. května 2012 v 16:00 hodin

V letošním roce si Bučovice připomínají významná hudební výročí – 150. výročí vzniku pěveckého spolku Hvězda, který více než jedno století hrál klíčovou úlohu nejen v hudebním životě města, 130. výročí ženského vzdělávacího spolku Osvěta, který byl pod vedením paní Anny Šperkové na tomto poli partnerem Hvězdy. Připomínáme si také 100. výročí od narození klavíristy světového jména Rudolfa Firkušného, který byl v určitém období života také s Bučovicemi spojen. Bučovické muzeum tato výročí, stejně jako další významné osobnosti hudebního života spojené s Bučovicemi, jakými byli např. dirigent lipského Gewandhausu Artur Nikisch, muzikolog univerzitní profesor Jan Racek a další, připomíná výstavou Hudební tradice Bučovicka a 150 let Hvězdy.

Hudební tradice Bučovicka