Káva aneb velké kouzlo malého zrnka

Muzeum Bučovice 4. 7. – 2. 9. 2012

vernisáž 3. 7. 2012 v 16:00 hodin

V rámci vernisáže proběhne přednáška Martina Švehlíka Příběh kávového zrna.

Tradičně netradiční voňavá výstava o kávě, pražení, přípravě a chuti.

Výstava Káva aneb velké kouzlo malého zrnka návštěvníky seznámí s historií kávy a původem rostliny kávovníku v dnešní Etiopii a Jemenu. Vylíčí Vám příběh cesty kávovníků do různých koutů světa, až do samotných Čech, kde se kávovník, jako exotická rostlina, pěstoval ve skleníku jezuitské koleje v Praze roku 1689.

Výstava přiblíží zpracování kávových bobů, pražení a snadnou přípravu kávy, se zachováním všech jejích aromat a chutí. Dovíte se zajímavosti o prvních kavárnách ve světě i v Čechách. Dnes existuje bohatá nabídka nejrůznějších odrůd kávy pocházejících z mnoha oblastí světa a připravujících se rozličnými způsoby, které Vám na výstavě představíme.

Nezůstaneme jen u lahodného nápoje, nabídneme Vám inspiraci dalšího využití kávy, jako například přípravu kávových likérů, sladkých dortíků, kávových omáček a různých pozoruhodných receptů.

Káva