Adventní dílničky Vánoce v muzeu

adventní muzejní dílničky pro mateřské a základní školy Vánoce v muzeu

9. – 19. prosince 2013, Muzeum Vyškovska

Přijďte se podívat na výstavu Tradice Vánoc a nahlédněte do časů před více než 100 lety. V prostorách vánočních interiérů venkovské a měšťanské domácnosti si společně přiblížíme atmosféru vánočních dnů spojených s rozmanitými zvyky a obyčeji a seznámíme se s významem Vánoc a počátky vánočních tradic, které se v různých podobách dodržují dodnes. Na závěr si vyrobíme papírové ozdoby stylově odpovídající dobovým ozdobám tehdejších vánočních stromečků.

Dílničky budou probíhat ve velkém výstavním sále Muzea Vyškovska od 9. do 19. prosince 2013, termín si můžete domluvit s naší muzejní pedagožkou Mgr. Jitkou Horákovou, která dílničky povede, na adrese horakova@muzeum-vyskovska.cz, případně na tel. č. 517 348 040. Délka programu je cca 60 minut.

Vstupné na dílničky je 30 Kč (cena je včetně materiálu a komentované prohlídky výstavy Tradice Vánoc), pedagogický doprovod zdarma.

Vánoce v muzeu