Tradice Vánoc

28. 11. 2013 – 5. 1. 2014, velký výstavní sál

Nejoblíbenějšími svátky v roce jsou pro děti i dospělé nepochybně Vánoce. Co si však pod tímto pojmem dnes představujeme a jak prožívali adventní a vánoční dny naši předkové? Výstava, kterou připravilo vyškovské muzeum vrátí návštěvníka do časů před více než sto lety. Ve velkém výstavním sále uvidí vánočně vyzdobený interiér měšťanské a venkovské domácnosti na přelomu 19. a 20. století. Také stromečky budou nazdobeny dobovými ozdobami, jaké si vyráběly naše praprababičky. A pod nimi dárečky, ze kterých se radovaly tehdejší děti. Jak Vánoce vůbec vznikly, jaké mají místo v rámci liturgického roku, od kdy se strojí vánoční stromek a co naši předkové v době těchto svátků jedli. I to se můžete na výstavě dozvědět. Přijďte nahlédnout alespoň na chvíli do časů, kdy adventní a vánoční dny měly svůj daný řád a byly spojeny s nejroztodivnějšími zvyky a obyčeji. Nechte se inspirovat atmosférou Vánoc, jejichž význam se neměřil množstvím vynaložených peněz.

Tradice Vánoc