Velikonoce a kouzlo skla

Skleněné figurky sklářky Alice Dostálové a ještě něco navíc

23. 3. – 7. 4. 2013   Zámecká komora

Hlavním tématem výstavy jsou skleněné figurky sklářky Alice Dostálové. Vinuté modelované figurky ze skla znázorňují různá zvířátka, lidské postavy, velikonoční a vánoční motivy.

Výstava je doplněna obrazy ze skla, které se vztahují k období Velikonoc a pocházejí ze sbírky Muzea Vyškovska.

V sobotu 23. 3. 2013 od 10:00 do 16:00 hodin budete mít u nás možnost vidět na vlastní oči, jak taková figurka vzniká a dozvědět se něco o technice práce se sklem v podání Alice Dostálové. Uvidíte také tradiční zdobení kraslic slámou Marií Pachtovou a pletení pomlázek z vrbového proutí Petrem Hanáčkem.

A pro ty co se nechtějí jen dívat, máme připravenu tvořivou dílnu, kde si budou moci namalovat skleněnou kraslici a sami vyzkoušet další předváděné techniky. Pro malé děti je připraveno tvoření z papíru. Vstupné na sobotní program je 40,- Kč (v ceně je výtvarný materiál na jeden výrobek).