Za středověkem do muzea 700 let Bučovic

8. 6. – 30. 10. 2022 Muzeum Bučovice

Vernisáž výstavy 7. června 2022 v 17:00 hodin

V roce 2022 slaví Bučovice 700 let od první písemné zmínky. Město toto výročí připomíná různými kulturními, sportovními a dalšími společenskými akcemi s odkazem na významné historické osobnosti a události. Do celoročních oslav města se zapojilo také Muzeum Bučovice výstavou Za středověkem do muzea, představující historii města, zemědělství a život obyvatelstva regionu Bučovicka.

Za pozornost stojí prezentace originálních předmětů ze 13.–15. století z archeologické podsbírky Muzea Vyškovska (mimo jiné keramické nádoby, kachle, klíče, součásti jezdecké výstroje, zemědělské náčiní a zbraně). Nálezy z nedaleké zaniklé středověké vesnice Konůvky do výstavy zapůjčilo Moravské zemské muzeum v Brně. Návštěvníci se dovědí řadu zajímavostí o historii Bučovic, navíc si budou moci vyzkoušet repliky středověkých ženských oděvů a mužskou dobovou výzbroj i výstroj. Výstavu doplní interaktivní kvíz a doprovodné aktivity pro školy, k vidění bude také nově vytvořený počítačový 3D model hradiska v Bučovicích.

Za středověkem do muzea