Kouzlo starých plováren

3. 6. – 4. 9. 2022 výstavní sál v 1. patře Muzea Vyškovska

Retro výstava o plovárnách, lázních, plážové a letní módě

Po úspěchu předchozích retro výstav připravili kurátoři Jan Maroušek a Petr Lukas z Letohrádku Mitrovských v Brně další putovní výstavu Kouzlo starých plováren, která připomene městské nebo říční lázně a plovárny a zároveň přiblíží trávení volného času, hygienické návyky, dobovou letní módu, sportovní náčiní atd. během 1. poloviny 20. století s přesahem do 60.–80. let 20. století. Na výstavě uvidíte neznámou, naprosto jedinečnou sbírku oděvů, doplňků a plavek od Zdeny Mudrákové ze Zlína. Letní módu a plavky rozdělené podle prvních osmi desetiletí 20. století, nebudou chybět ani klobouky, brýle, plovací, sportovní nebo zábavní pomůcky a mnoho dalších exponátů, stejně jako dobové dokumenty, fotografie, pohlednice ze sbírky Karla Uhlíře z Lanškrouna nebo časopisy. Výstavu doplní reálie z Vyškova a okolí ze sbírky Muzea Vyškovska.

Kouzlo starých plováren