Karty osudu

14. 7. – 4. 9. 2022 velký výstavní sál Muzea Vyškovska

Co nám říkají a kam nás vedou?

Výstava Karty osudu – Co nám říkají a kam nás vedou? mapuje vývoj vykládacích karet od 17. století až po současnost. Taroty neboli karty osudu mohou napovědět, co nás čeká a co nás nemine. Nasajte atmosféru věšteb, okultismu a poznejte estetiku, historii, symboly a módní trendy ovlivňující proměny podoby karet. Objevte jedinečnou sbírku unikátních vykládacích karet pocházejících z českých zemí a z území celého Rakousko-Uherska. Seznamte se s vývojem tarotu a s inspiračními vlivy např. z německých oblastí. Kromě toho výstava představí také regionálně netypické exempláře, jakými jsou třeba anglické karty z 18. století. Koncepce a rozvržení výstavy byla navržena přímo pro krásné prostory velkého výstavního sálu Muzea Vyškovska. Výstava je uspořádána ze sbírky Pavla Langera.

Karty osudu