XVII. vyškovská muzejní noc

pátek 20. května 2022 od 16:00 do 22:00 hodin Muzeum Vyškovska a kaple sv. Anny

Zveme Vás na XVII. vyškovskou muzejní noc

Vstup zdarma!

Zveme Vás na vyškovskou muzejní noc, která se v letošním roce uskuteční opět v Muzeu Vyškovska i v kapli sv. Anny se zahradou na Dukelské ulici.

Kromě stálých expozic, výstav a zámeckého sklepení u nás v průběhu odpoledne a večera uvidíte vystoupení Komediantů na káře, vystoupení skupiny IN FLAMENUS včetně závěrečné ohňové show a tradičně se představí skupina historického šermu ARMET.

Pro dětské návštěvníky máme připraveny tvořivé aktivity jako např. malování na kameny nebo tvoření z papíru pod pergolou na zahradě kaple sv. Anny. Naše archeoložka připravila pravěkou dílnu, kde si můžete např. vyzkoušet vyrobit náramek z provázků a na gobelínovém rámu tkát z textilních proužků. V přírodovědném koutku se seznámíte s lákavým tématem „geometrie v přírodě“ , kde se dozvíte co je to např. „zlatý řez“.  A nebude chybět ani muzejní kvíz o zajímavé ceny.

Dějepisný kroužek Gymnázia a SOŠZE Vyškov si pro Vás připravil kostýmované prohlídky expozice Pravěk, Středověk, Vyškovsko do roku 1850, expozice Aloise Musila a výstavy podmaleb na skle.

Spolufinancováno městem Vyškov.

Podrobný program naleznete na plakátku níže

XVII. vyškovská muzejní noc