Léčivé stromy

15. 2. – 24. 4. 2022 velký výstavní sál a Galerie Orion Muzea Vyškovska

Naše dřeviny v lidovém léčitelství  i současné fytoterapii a gemmoterapii

Nová výstava připravená ve spolupráci s Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně představí návštěvníkům tři desítky našich původních i pěstovaných stromů a keřů využívaných v lidovém léčitelství i v současné fytoterapii. Věnuje se také stále populárnější gemmoterapii – léčbě pomocí výtažků ze semen a pupenů mladých rostlin, především stromů a keřů.

Výstava určitě potěší nejen milovníky lesa a zájemce o přírodní léčitelství, ale přiblíží široké veřejnosti krásný a zajímavý svět stromů, který byl od nepaměti nerozlučně propojen také s životem člověka. Návštěvníkům nabídne možnost naučit se rozeznávat naše dřeviny a využívat je pro své zdraví.

Nebudou chybět fotografie doplněné o perokresby, větvičky s pupeny, lisované listy, ukázky dřeva i plodů. Část výstavy bude věnována také domácímu zpracování. K vidění budou tinktury, masti, likéry a další léčebné prostředky získávané ze stromů a keřů. Děti čeká interaktivní lesní koutek.