Jarní prázdniny v Muzeu Vyškovska

Také na letošní jarní prázdniny jsme připravili několik tvořivých dílniček, tentokrát zaměřených na přírodu, historii a lidové tradice, na které Vás srdečně zveme!

Obrázky na skle malované

úterý 8. 3. 2022 v 9:00 a 13:00 h

Podobizny světců zdobily v minulosti domácnosti našich předků a současně je měly chránit před neštěstím či nemocemi. Přijďte si vyzkoušet tradiční techniku podmalby na skle a vytvořte si obrázek svého osobního patrona.

Vstupné: 50 Kč, zahrnuje materiál na 1 výrobek a prohlídku výstavy Světec nebo světice, ochránci to světnice, doprovod – vstupné na výstavu 50 Kč, snížené 25 Kč

Za tajemstvím lesa

středa 9. 3. 2022 v 9:00, 13:00 a 15:00 h

Vyznáte se v lese? Dokážete pojmenovat stromy podle listů, dřeva nebo plodů? Víte, co umí stromy léčit? Přijďte se seznámit s tajemstvím stromů a popusťte uzdu fantazii při tvoření postavičky, ozdoby nebo hračky z přírodních materiálů.

Vstupné: 50 Kč, zahrnuje materiál na 1 výrobek a prohlídku výstavy Léčivé stromy, doprovod – vstupné na výstavu 60 Kč, snížené 30 Kč

Králův zlatník

čtvrtek 10. 3. 2022 v 9:00, 13:00 a 15:00 h

Staňte se královským zlatníkem a vyzkoušejte si výrobu korunovačních klenotů! Zvolit si můžete královskou korunu, jablko nebo korunovační prsten.

Vstupné: 50 Kč, zahrnuje materiál na 1 výrobek, prohlídku stálých expozic, doprovod – vstupné do stálých expozic 50 Kč, snížené 25 Kč

Vyletěla holubička

pátek 11. 3. 2022 v 9:00, 13:00 a 15:00 h

Jednou z tradičních technik zdobení kraslic je olepování jezerní sítinou. Sítinou byly zdobeny také holubičky, které chránily domácnosti našich předků. Přijďte si vyzkoušet práci s tímto málo známým materiálem a vyrobte si vlastní holubičku.

Vstupné: 40 Kč, zahrnuje materiál na 1 výrobek a prohlídku výstavy Křehká krása Velikonoc, doprovod – vstupné na výstavu 40 Kč, snížené 20 Kč