XVIII. vyškovská muzejní noc

pátek 19. května 2023 od 16:00 do 22:00 hodin Muzeum Vyškovska a kaple sv. Anny

Zveme Vás na XVIII. vyškovskou muzejní noc

Vstup zdarma!

Zveme Vás na vyškovskou muzejní noc, která se v letošním roce uskuteční tradičně v Muzeu Vyškovska i v kapli sv. Anny se zahradou na Dukelské ulici.

Kromě stálých expozic, výstav a zámeckého sklepení u nás v průběhu odpoledne a večera uvidíte vystoupení národopisného souboru Klebetníček,  2 představení Komediantů na káře včetně žonglérské dílny a modelování balonků, samozřejmě nesmí chybět ani vystoupení skupiny historického šermu ARMET a o závěrečnou ohnivou show se postará DUO KONTRAST.

Pro dětské návštěvníky máme připraveny tvořivé aktivity jako např. výtvarnou dílnu pro šikovné děti, kde se budou tvořit zvířátka z papíru nebo dílnu pod pergolou na zahradě kaple sv. Anny, kde si děti mohou poskládat origami velblouda a postavičku A. Musila a menší děti vyrobit omalovánku na špejli. Naše archeoložka připravila pravěkou dílnu, kde si můžete vyzkoušet vyrobit drátěnou ozdobu – prstýnek nebo přívěsek. V přírodovědném koutku náš přírodovědec  bude mít ukázku vodních živočichů s přírodovědným kvízem. A nebude chybět ani muzejní kvíz o zajímavé ceny.

Dějepisný kroužek Gymnázia a SOŠZE Vyškov si pro Vás připravil kostýmované prohlídky expozice Pravěk, Středověk, Vyškovsko do roku 1850 a expozice Aloise Musila.

V kapli sv. Anny si můžete prohlédnout novou výstavu Musil mnoha tváří a na zahradě kinetickou fontánu od akademického sochaře Františka Svátka. Kdo by se chtěl o Aloisi Musilovi dovědět něco víc, tak pro toho má náš historik Miroslav Nedorostek  v 18: 00 hodin připravenu komentovanou prohlídku výstavy Musil mnoha tváří.

Spolufinancováno městem Vyškov.

Podrobný program naleznete na plakátku níže

XVIII. vyškovská muzejní noc