Rakovecké údolí

16. 12. 2022 – 25. 4. 2023 velký výstavní sál Muzea Vyškovska

Archeologie a příroda

Mezi turisty a zájemci o přírodu a archeologii není na Vyškovsku jistě téměř nikdo, kdo by neznal malebné Rakovecké údolí a jeho hlavní atrakci – kvetoucí bledule jarní. Jarní koberec rozkvetlých květin, však není ani zdaleka jediným lákadlem daného území, jak ukáže zbrusu nová výstava Muzea Vyškovska s názvem Rakovecké údolí. Návštěvníci se dozví o historii osídlení daného území sahající až do 2. pol. 5. stol. n.l. a přečtou si něco o zaniklých středověkých osadách a jejich výzkumu. Budou moci shlédnout repliku středověké studny, originální řemeslné nástroje, keramické a další předměty. Území poznají též přes zkameněliny po paleontologicko-geologické stránce a uvidí nevětší lákadla z botanické a zoologické říše.