Komenský k tabuli!

30. 5. – 24. 9. 2023 Zámecká komora Muzea Vyškovska

Výpravu do časů Jana Amose Komenského i vzpomínky na školní léta Vám zprostředkuje výstava Komenský k tabuli!

Výstava přiblíží život a dílo Jana Amose Komenského, i to nejzajímavější z dějin školství od časů učitele národů až do doby nedávné. Cílem je představit osudy jednoho z největších Čechů formou přístupnou a srozumitelnou pro dnešní děti i ostatní generace. S příběhem Komenského se tak návštěvníci seznámí na stránkách školní písanky, doplněných originálními komiksovými obrázky.

„Komenský jako spisovatel, učenec a především pedagog je zvěčněn v mnoha knihách, odborných publikacích a článcích, děti se o něm učí už od počátku školní docházky, což z něj často činí jen nezáživnou školní látku. Proto nechceme vyzdvihovat osobnost vzdálenou dnešnímu chápání, ale ukázat člověka s jeho představami, tužbami a usilováním více či méně úspěšným,“ vysvětluje autorka komiksových obrázků Mgr. Irena Závacká, knihovnice z Jihomoravského muzea ve Znojmě.

Atmosféru školní třídy navodí školní lavice, tabule, učebnice, mapy, školní obrazy a různé učební pomůcky ze sbírky Muzea Vyškovska.

Komenský k tabuli!