Krása křídel motýlích

13. 6. –  17. 9. 2023 výstavní sál v 1. patře Muzea Vyškovska

Přijďte se k nám seznámit s rekordy a zajímavostmi z motýlí říše. Populárně naučná autorská výstava muzejního přírodovědce Lukáše Bobka představí různé druhy denních a nočních motýlů žijících na našem území i v zahraničí. Preparáty motýlů a můr z muzejních sbírek doplní velkoformátové fotografie i videosekvence.

Za pozornost stojí video s krátkým dokumentárním filmem od pana Karla Skácela nebo kolekce fotografií zapůjčených od pana Václava Setínka, amatérského entomologa ze Slavkova u Brna. Ten zachytil řadu vzácných, kriticky ohrožených nebo již u nás nevyskytujících se druhů motýlů.

Kromě krásného estetického prožitku spojeného s nádhernými barvami motýlích křídel na výstavě získáte i cenné informace o významu a funkci motýlů v přírodních ekosystémech a dozvíte se, co můžete udělat pro jejich záchranu. Textové informace přiblíží zajímavosti ze světa motýlí říše, včetně migrace různých druhů. Výstava také poutavě upozorňuje na řadu kulturních odkazů, například na roli motýlů v umění.

Krása křídel motýlích