Arabela

Velký výstavní sál Muzea Vyškovska se promění na Říši pohádek pro děti i dospělé. Zabydlí se v něm totiž princezna Arabela s celou královskou rodinou, černokněžníkem Vigem, zlým Rumburakem, mocným Fantomasem a mnoha dalšími postavami z dnes již kultovního seriálu České televize. Pomocí kouzelného prstenu návštěvníci nakouknou také do domácnosti rodiny Majerových či se podívají do „moderní civilizace“ s rozmařilou princeznou Xenií.

Na výstavě Arabela si můžete prohlédnout celkem 50 kostýmů jak z první 13ti-dílné série Arabela (1979-80), tak z 26ti-dílného pokračování Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1990-93). Kromě kostýmů budou k vidění také rekvizity ze seriálu – například jediný dodnes zachovaný kouzelný prsten, křišťálová koule, cestovní plášť nebo královská koruna a žezlo. Výstava bude doplněna historickým nábytkem ze sbírek Muzea Vyškovska.

Autorská výstava Petra Lukase, Jana Marouška a Viktorie Knotkové využívá momentálně dostupných kostýmů a rekvizit zapůjčených Českou televizí a je dotvořena vlastními doplňky zejména u předmětů, které se do dnešních dnů z různých důvodů nezachovaly. Součástí výstavy jsou také interaktivní exponáty určené dětem. Ty si mohou například vyzkoušet, jak by jim slušela královská koruna, nasadit si čepec Karkulčiny babičky a počkat v její posteli na vlka nebo objevit tajemství, které skrývá kouzelná truhla…

Výstava je otevřena od 4. ledna do 26. února 2012 ve velkém výstavním sále Muzea Vyškovska, a to v úterý až pátek od 9:00 do 16:00 hodin, v sobotu a neděli od 13:00 do 16:00 hodin. Vstupné: dospělí 40,- Kč, děti, studenti a senioři 20,- Kč.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Muzeum Vyškovska, příspěvková organizace