Rakouské a ruské jednotky…

Rakouské a ruské jednotky 1805 – 1809 proti Napoleonovi

2. – 30. 12. 2012 malý sál galerie Orion

Zveme Vás do malého sálu galerie Orion na výstavu fotografií s vojenskou tématikou, jejichž autorem je Ladislava Madlenák.

Ladislav Madlenák (nar. 28. srpna 1959), košický rodák, odmaturoval na SPŠ strojní v Košicích, dva roky studoval na Vysoké vojenské letecké škole SNP. Poté pracoval v různých profesích. V současné době žije v Žilině a působí jako instruktor autoškoly.

Zajímá se o malířství od renesance po klasicismus, což se odráží i na jeho fotografiích.

Fotografování je pro něho vyjádřením vnitřního ega. Jeho prioritou je především příroda a historie. Rád fotografuje v mlze, v zajímavých historických objektech a na bitevních polích. Portréty při svíčkách a loučích připomínají barokní obrazy. Fotografie s historickou tematikou se vždy snaží přiblížit době, kterou zachycují.

Na výstavě Rakouské a ruské jednotky 1805 – 1809 proti Napoleonovi představuje fotografie aranžované na způsob malby.

Vojenské fotografie