Miriam Blažková – výstava tapisérií

15. 5. – 27. 5. 2012  galerie Ve věži

Srdečně Vás zveme na prodejní výstavu tapisérií Miriam Blažkové. Tapisérie jsou zhotovené unikátní technikou ART PROTIS, která vznikla před více jak 30 lety v Brně, výrazným způsobem zasáhla do světové výtvarné kultury a věnuje se jí řada, především českých, výtvarníků. Tapisérie se vytváří kladením tenkých vrstev barevné přírodní vlny na sebe a při dokončení se celá prošije na speciálním stroji. Obraz se tedy „maluje vlnou“ a každý je originálem.

Miriam Blažková uspořádala řadu samostatných výstav a účastnila se výstav kolektivních doma i v zahraničí. Její díla se nachází nejen v soukromých sbírkách v Evropě, Severní Americe a Austrálii, ale řada velkorozměrných tapisérií je umístěna ve veřejných prostorách. Během své výtvarné činnosti vytvořila více jak 300 tapisérií Art protis a desítky vlněných koláží. Výchozím zdrojem tvorby autorky jsou především podněty vyvolané přírodou.

Tapisérie