Animační program k výstavě Souček

Animační program k výstavě Svatopluk Souček – malíř, kreslíř, muzejník pro základní a střední školy

V rámci programu se žáci a studenti zajímavou a hravou formou se zapojením vlastních aktivit mohou seznámit s obrazy, kresbami i osobností malíře Svatopluka Součka. Po uvedení do výstavy obdrží pracovní sešity, které obsahují otázky, alternativní odpovědi, doplňovačky apod. Při prohlídce výstavy si pracovní sešity vyplní a dovědí se další zajímavosti. Pak se „mávnutím kouzelného proutku“ ocitnou v malířském ateliéru a na chvilku si vyzkouší roli studenta/studentky malířství, seznámí se s různými výtvarnými technikami a potřebami a namalují si obrázek podle jednoduché metodiky „krok za krokem“. Jde to lehce a obrázky jsou krásné. A co takhle namalovat si něco podle modelu? Třeba nějaký předmět – jablko, sklenici, hrníček nebo misku s ovocem, vyzkoušet si zátiší nebo se inspirovat motivy historických slohů (gotický portál, vitráž, renesanční ornamentika,…).

Dle zájmu a věku dětí je možné program i jeho délku alternativně upravit a doplnit.

Animačním programem bude provázet, povídat, kouzlit a se žáky a studenty malovat Mgr. Zdeňka Jeřábková, historička umění.

Na animační program se prosím předem přihlaste na tel. č. 517 348 040 nebo 731 517 211, e-mail: jerabkova@muzeum-vyskovska.cz.

Délka programu: cca 1 hodina

Vstupné: 25,- Kč