Letecké a jiné modely

14. 3. – 27. 4. 2014, velký výstavní sál Muzea Vyškovska

Vernisáž výstavy 13. 3. 2014 v 17:00 hodin

Jedním z poměrně rozšířených koníčků zejména mužské části populace je modelářství. Malí kluci i dospělí pánové věnují svůj volný čas sestavování modelů letadel, vrtulníků ale i bojové techniky. Jedná se o modely od těch nejmenších po dvoumetrová letadla na RC ovládání.

Na výstavě představí své výtvory více než 20 modelářů z Vyškovska. Největší měrou se zúčastní Marek Hynšt, Robert Kučera, Petr Sklenář, Zdeněk Modlitba, Patrik Valouch, Marek Čejka, Marek Ambrož a Pavel Šugárek. Mezi nejzajímavější exponáty bude určitě patřit kolekce modelů letadel ze zaniklé firmy Kovozávody Prostějov, finského letectva nebo modely nikdy nerealizovaných letadel Luftwaffe 46. Mezi takřka 400 exponáty budou dvoumetrové modely i letadélka velikosti dlaně.

Vstupné 40 Kč, snížené 20 Kč