Gejša a samuraj

15. 5. – 13. 7. 2014 výstavní sál v 1. patře Muzea Vyškovska

Přijďte se podívat na úspěšnou výstavu Národního muzea – Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur, která prostřednictvím dobových exponátů představuje život japonských gejš a samurajů. Na výstavě uvidíte stovky ojedinělých historických předmětů ze země vycházejícího slunce.

Budete tak mít možnost prohlédnout si například historické japonské svitky, výšivky, malby a dřevořezy, soupravy samurajských mečů wakizaši a katana, stojany na meče a mečové záštity, oděv i zbroj, koňská sedla a třmeny či vojenské klobouky a helmy. Život gejši představí drobné dámské ozdoby (jehlice a tyčinky do vlasů, hřebínky a sponky), podhlavníky, vějíře, slunečníky, obuv, kimona, ale také soupravy k podávání jídla, nalévání saké a čaje. Obraz japonské kultury minulých století dokreslí rovněž hudební nástroje, lakové krabičky a nádobky, dýmky, tabatěrky a mnoho dalších zajímavostí.