Spojte se s námi twitter facebook instagram

Do hlubin archeologie aneb

SMRT JE JEN ZAČÁTEK

09. 10. – 16. 11. 2014, velký výstavní sál Muzea Vyškovska

 

Smrt patří k životu stejně přirozeně jako zrození, přesto je téma konce života pro dnešního člověka tak trochu tabu, natož aby bylo námětem výstavy. Tématem expozice je vnímání smrti a posmrtného života v předkřesťanských dobách. Naši prapředkové přikládali řádnému odchodu na onen svět mnohem větší důležitost než my dnes, svět živých a svět mrtvých byly úzce propojeny. Smrt pro ně nebyla něčím negativním, jak to vnímá většina dnešních lidí. „Smrt je jen začátek, ale až té druhé kapitoly.“ William Shakespeare

Návštěvníci výstavy si mohou prohlédnout celou řadu unikátních rekonstrukcí, např. pohřeb v korunách stromů, hrob upíra, pohřeb náčelníka z doby železné či mumii ze severských močálů, která byla lidskou obětí bohům. Dozvědí se také, jak se bránit upírům a vlkodlakům, nebo jak si Keltové, Slované a Germáni představovali nebe a peklo.

Výstava je pořádána ve spolupráci s Muzeem Brněnska.

Vstupné na výstavu: 40 Kč, snížené 20 Kč

Doprovodný program k výstavě:

Zveme Vás na přednášku archeologa Mgr. Martina Golce, Ph.D. nazvanou Fenomén Moravského krasu – Býčí skála, která proběhne ve středu 12. 11. 2014 v 17:00 hodin v Muzeu Vyškovska.

Vstup na přednášku je zdarma.