Tomiš Zedník: UVNITŘ

26. 9. – 31. 10. 2014, kaple sv. Anny, Dukelská ul. 6, Vyškov

Vernisáž výstavy 25. září 2014 v 17:00 hodin

Vyškovský rodák Tomiš Zedník studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti obor kamenosochařství u profesorů J. Habarty a Z. Tománka. Čtyři roky pracoval v restaurátorské dílně, kde se věnoval řezbářským pracím. Dnes je jeho hlavní náplní volná tvorba a vzdor studovanému oboru dělá plastiky ze dřeva, které mu dává možnost nápad rychleji realizovat a využívat i barevnost. Pracuje převážně s lipovým dřevem, často kombinuje dřevo s kovem či jinými materiály. Jeho díla nepostrádají humor. Od poloviny 90. let do dneška má za sebou řadu výstav po celé České republice včetně Vyškova. Na výstavě máte nyní možnost seznámit se s jeho díly z poslední doby.

Otevřeno: středa-pátek, neděle 15:00-17:00 hodin

Pro skupiny nad 10 osob je možné domluvit prohlídku mimo otevírací dobu na tel. č. 517 348 040.