Osobnosti Vyškova

Muzeum Vyškovska vydalo novou publikaci – Osobnosti Vyškova, jejíž autorkou je Mgr. Renata Kotulánová.

Tato útlá brožurka připomíná již nežijící významné rodáky a krajany z Vyškova – osobnosti, které se ve Vyškově narodily nebo zde žily a pracovaly. Jsou zde především představeni rodáci a krajané působící v oblasti politiky, místní kultury, vědy, literatury, hudby, divadla a filmu, výtvarného umění a sportu. Jedná se o medailonky 32 lidí, kteří nějakým způsobem vynikli ve svém oboru, ať už v místním měřítku nebo mimo region. Osm z nich je nositelem čestného občanství města Vyškova. Řada dalších rodáků a krajanů je představena alespoň stručným přehledem. Publikace vznikla z textů výstavy Osobnosti Vyškova, relizované v Muzeu Vyškovska ve dnech 16. 9. – 6. 11. 2011 za finanční podpory města Vyškova.

Cena publikace je 96,- Kč.

Osobnosti Vyškova