Malované vajíčko potěší srdíčko

8. 4. – 27. 4. 2014, Zámecká komora Muzea Vyškovska

Výstava sbírky kraslic paní Marie Pachtové

Marii Pachtovou není třeba na Vyškovsku příliš představovat. Bývalá učitelka, vedoucí folklórního souboru Klebetníček, vypravěčka, lidová výrobkyně a organizátorka dodnes vystupuje na mnoha akcích pro veřejnost. V Muzeu Vyškovska představí svoji kompletní sbírku kraslic, které získávala při svých cestách po republice i do zahraničí, kde většinou předváděla tradiční hanáckou techniku zdobení kraslic slámou.

Vstupné na výstavu: 30 Kč, snížené 15 Kč

Přijďte k nám tvořit!

V sobotu 12. dubna 2014 od 10 do 16 hodin budete mít možnost seznámit se s uměním Marie Pachtové osobně a techniku zdobení slámou si vlastnoručně vyzkoušet. Uvidíte také další techniky zdobení kraslic, např. voskovou batiku Zdeny Kristové a od 12:00 bude plést pomlázky z vrbového proutí Petr Hanáček.

Nemusíte se jen dívat, můžete si Vy nebo Vaše děti sami něco vyrobit – pomlázku, kraslici nebo velikonoční dekoraci z papíru, nazdobit perníček…

Vstupné: 40 Kč (v ceně výtvarný materiál na 1 výrobek)

Malované vajíčko potěší srdíčko