Aleje a stromořadí

18. 6. – 10. 8. 2014, Galerie Orion

Výstava prodloužena do 31. 8. 2014

Vernisáž výstavy a přednáška Petra Veličky v úterý 17. 6. 2014 v 17:00 hodin

Aleje a stromořadí patří neodlučně k české a moravské krajině. Jsou neodmyslitelně spojené s krajinou, majetkovými poměry, politikou, financemi a kulturou. V poslední době se objevují otázky typu, zda nejsou aleje kolem silnic a cest příliš nebezpečné, proč aleje a stromořadí chránit, jaký je jejich kulturní a historický význam? Touto problematikou se již od roku 2007 zabývají Markéta a Petr Veličkovi, kteří se podíleli na vzniku dokumentárního filmu Ljuby Václavové Aleje jako součást naší krajiny. Oba autorizovaní krajinářští architekti toto téma dále zpracovávají. Výsledkem jejich činnosti je výstava fotografií několika českých a moravských alejí a také kniha, která vyšla v roce 2013.

Jak jsme k alejím přišli a jak o ně dnes přicházíme, se můžete dozvědět na přednášce Petra Veličky v úterý 17. 6. 2014 v 17:00 hodin.

Vstupné na výstavu: 20 Kč, snížené 10 Kč

Aleje a stromořadí