20 let SHŠ ARMET

21. 3. – 27. 4. 2014, Galerie Orion Muzea Vyškovska

Vernisáž výstavy 20. 3. 2014 v 17:00 hodin

Před dvaceti lety vznikla skupina historického šermu, kterou dnes na Vyškovsku zná snad každý milovník historie a neznámá není ani mimo svůj region. Na jejím počátku stáli šermíři se zkušenostmi z předchozího působení v jiných skupinách. Postupně přicházeli noví členové. Dnešní ARMET usiluje ve svých vystoupeních především o historickou věrnost a tomu podřizuje svoje choreografie. Výstava připomene 20 let činnosti tohoto uskupení.

Základ činnosti skupiny tvoří šermířské dovednosti, jako například souboj s mečem, tesákem či dýkou, a to s důrazem na románské a gotické období. Pravidelný náročný trénink i absolvování školy šermu tedy považují členové skupiny za samozřejmost. Zanedbatelné není ani autentické vybavení skupiny zbraněmi a dobovými kostýmy.

Přestože SHŠ ARMET je amatérská skupina přistupuje ke svým vystoupením s profesionální odpovědností. Díky tomu má po dvaceti letech působnosti za sebou nesčetně vystoupení ve Vyškově (každoročně i na muzejní noci v Muzeu Vyškovska) a okolí, ale také mimo území České republiky: v Německu, Polsku, Rakousku a na Slovensku. Její členové spolupracovali při natáčení filmu Můj přítel obr.

Vstupné 20 Kč, snížené 10 Kč