XIX. vyškovská muzejní noc

v pátek 24. května 2024 od 16:00 do 22:00 hodin Muzeum Vyškovska a kaple sv. Anny

Zveme Vás na XIX. vyškovskou muzejní noc

Vstup zdarma!

Opět po roce Vás zveme na vyškovskou muzejní noc, která se uskuteční tradičně v Muzeu Vyškovska i v kapli sv. Anny se zahradou na Dukelské ulici.

Kromě prohlídky stálých expozic, výstav ZUŠ Vyškov a 70 let muzea na zámku a zámeckého sklepení se u nás během odpoledne a večera uskuteční mnoho vystoupení: hned na úvod se Vám představí národopisný soubor Klebetníček,  nebudou také chybět vystoupení skupiny historického šermu ARMET, žonglérské představení spojené s žonglérskou dílnou v podání Komediantů na káře, od kterých uvidíte ještě Furiantskou pohádku. A během odpoledne a večera vystoupí IN FLAMENUS, který se také postará o závěrečnou ohnivou show.

Pro dětské návštěvníky máme připraveny tvořivé aktivity jako např. výtvarnou dílnu pro šikovné děti, kde se bude tvořit z papíru. Naše archeoložka připravila středověkou dílnu, kde si můžete vyrobit náhrdelník nebo náramek s mincí. V přírodovědném koutku se náš přírodovědec zaměří na zemědělství – budou zde ukázky druhů a typů půd, půdních organizmů, travin, obilovin, modelů hub a práce s lupou. A nebude ani chybět přírodovědná dílnička s výrobou záložky z květin. Také letos bude připravená vědomostní soutěž o ceny – muzejní kvíz v Zámecké komoře.

Dějepisný kroužek Gymnázia a SOŠZE Vyškov si pro Vás připravil kostýmované prohlídky expozice Aloise Musila a výstavy 70 let muzea na zámku.

V kapli sv. Anny si můžete prohlédnout výstavu Musil mnoha tváří a na zahradě kinetickou fontánu od akademického sochaře Františka Svátka. Pro rodiny s dětmi ale i jednotlivce je připravena pátrací hra Poklad v poušti. Vydejte se s námi na cestu za pokladem ukrytým v truhlici a vyluštěte správný kód k jejímu zámku pomocí indicií získaných na výstavě Musil mnoha tváří.

Spolufinancováno městem Vyškov.

Podrobný program naleznete na plakátku níže

XIX. vyškovská muzejní noc