Kroj jak malovaný

19. 3. – 23. 6. 2024 Muzeum Bučovice

Vernisáž výstavy v neděli 17. března 2024 ve 14:00 hodin

Tvorba krojových doplňků Pavly Kvasničkové Máčelové a krojové součástky ze sbírky Muzea Vyškovska

Srdečně zveme všechny příznivce lidové kultury, krojů a tradiční rukodělné práce na novou výstavu Kroj jak malovaný, která bude otevřena slavnostní vernisáží v neděli 17. března 2024 za účasti dětského folklorního souboru Kvíteček z Velešovic.

Výstava seznámí návštěvníky s historií a dnešní podobou hanáckého kroje, pro srovnání ale uvidíte také třeba prezentaci obnovených krojů z nedalekých Holubic z dílny paní Anny Ondráčkové a dívčí nedělní kroj z Velešovic z dílny paní Marty Navrátilové. Za pozornost stojí především ukázka umělecké tvorby paní Pavly Kvasničkové Máčelové, která maluje krojové mašle a vyrábí květinové věnečky a vonice. Výstava potěší také příznivce krojovaných panenek ze sbírky paní Marty Navrátilové.

Kroj jak malovaný