Velikonoce ve světě

7. 3. – 17. 4. 2017 Galerie Orion Muzea Vyškovska

Na výstavě se dozvíte, jak se slaví Velikonoce u nás, jinde v Evropě i na některých jiných kontinentech.

Velikonoční dílna

sobota 8. dubna 2017 od 10:00 do 16:00 Muzeum Vyškovska

Přijďte se do muzea seznámit s tradičními technikami zdobení velikonočních vajíček, které si můžete i sami vyzkoušet. S Marií Pachtovou se naučíte výrobu tradičních hanáckých kraslic zdobených slámou a s Martinou Hodesovou techniku vyškrabování vzorů na tmavém podkladu. Petr Hanáček vás naučí uplést pomlázku z vrbového proutí.

Vy i vaše děti si můžete v tvořivé dílně vyzdobit kraslici barevným voskovým reliéfem, voskovou batikou či technikou decoupage nebo nazdobit velikonoční perník. A také si můžete upéct velikonočního jidáše.

Vstupné na dílnu: 40 Kč (v ceně výtvarný materiál na 1 výrobek a prohlídka výstavy Velikonoce ve světě)

Velikonoce ve světě