Technické hračky

18. 7. – 17. 9. 2017 Muzeum Bučovice

Výstava chce alespoň trochu přiblížit dobu, kdy elektřina byla žhavou novinkou, kdy se v ulicích objevila první auta, a do vzduchu vzlétlo první letadlo bratří Wrightů. Průmyslová revoluce přinesla nejen nové vynálezy, ale také nové požadavky na vzdělání a technické myšlení. Do škol byly zaváděny nové předměty a s nimi i nové učební pomůcky. Katalogy hraček nabízely výrobky inspirované skutečnými technickými vymoženostmi. Dětské modely parních strojů, plechových automobilů, letadel a vláčků byly zpočátku luxusním zbožím pro bohaté. Dostupnějším sortimentem byly různé typy stavebnic a sestav pro modeláře, které rozvíjely dětskou představivost, prostorové vnímání a dětskou motoriku. Velkého rozmachu dosáhly také různé vědomostní a naučné hry. Nabídka výrobců a okouzlení novými možnostmi je stále patrná z dobových katalogů i předmětů, které se nám dochovaly.

Doprovodný program k výstavě o letních prázdninách:

Muzejní dílnička pro šikovné ručičky

Přijďte si do Muzea Bučovice vyrobit dřevěnou káču nebo pohyblivého panáčka.

Tvořivá dílnička bude probíhat od 18. 7. do 31. 8. 2017 od úterý do pátku vždy v 10:30 a 13:30 hodin.

Vstupné na dílničku je 30 Kč (v ceně materiál na 1 výrobek a prohlídka výstavy Technické hračky, doprovod 30 Kč – v ceně prohlídka Muzea Bučovice)