Expedice Konůvky

komentovaná archeologická procházka s archeoložkou Muzea Vyškovska Mgr. Klárou Rybářovou a Mgr. Lubomírem Vránou z Muzea Bučovice

sobota 22. dubna 2017 v 10:30 hodin

sraz účastníků na ploše u autobusové zastávky Červený Kříž při silnici z Bučovic do Ždánic

Navštivte jednu z nejlépe prozkoumaných středověkých osad v našem regionu. Dovíte se, jak taková vesnice z dob Otce vlasti Karla IV. vypadala a co všechno bylo při výzkumech objeveno. Na naší cestě srdcem Ždánického lesa dojdeme až k zaniklému hrádku Kepkov z téže doby. Přidejte se k nám a spojte procházku jarním lesem s poznáváním dávné minulosti.

Sraz účastníků proběhne na ploše u autobusové zastávky Červený Kříž při silnici z Bučovic do Ždánic v sobotu 22. 4. 2017 v 10:30. Časová náročnost cca 4–6 hodin. Celková délka trasy 10–12 km. Případné dotazy zodpoví Lubomír Vrána z Muzea Bučovice na tel. 702 013 811 nebo e-mailu vrana@muzeum-vyskovska.cz.

Expedice Konůvky