Dny otevřených ateliérů

na jižní Moravě 2021

25. a 26. září 2021

V Jihomoravském kraji již po jedenácté otevřou malíři, sochaři, grafici, keramici, kováři, šperkaři a představitelé mnoha dalších uměleckých profesí a řemesel své dílny a ateliéry, aby veřejnosti představili svoji práci.

Muzeum Vyškovska

V prostorách etnografické expozice proběhne v sobotu od 14 do 16 hodin prezentace tvorby Mistrů tradiční rukodělné výroby, kde Ludmila Klevetová, jedna z „žákyň“ paní Marie Pachtové, předvede tzv. hanácké zdobení kraslic slámou.

Zahrada kaple sv. Anny

Na zahradě kaple svaté Anny na Dukelské ulici uvidíte v sobotu a neděli od 13 do 17 hodin prezentaci vybraných výrobků uměleckého kováře Jakuba Hyláka z Vyškova Dědic. Tím také muzeum otevře novou výstavu kovářských plastik z jeho tvorby. Přijďte se podívat na invenční a osobité dílo účastníka celosvětového kovářského sympozia na hradě Helfštýn, ale také mnoha dalších kurzů a soutěží.

Veškeré informace o akci Dny otevřených ateliérů na jižní Moravě najdete zde