Kdo si hraje, nezlobí!

5. 6. – 31. 8. 2018 Muzeum Bučovice

Stolní hry a stavebnice z let 1880-1980 ze sbírky Muzea hraček Rychnov nad Kněžnou

Stavebnice jsou nenahraditelnou pomůckou pro správný vývoj dítěte od jeho útlého věku. Podporují totiž manuální zručnost, fantazii a především prostorovou představivost. Stolní společenské hry zase podporují kontakty mezi lidmi, rozvíjí u dětí plánování a logické myšlení. Protože deskové hry mají určená pravidla, učí tak své hráče sociálnímu návyku a nutnosti dodržovat určitá pravidla i v lidské společnosti. Věděli to lidé již ve starověku. Doklady o existenci her přinesly například nástěnné malby ve faraónských hrobkách. Různé kultury v historii měly své specifické hry. Základní stavebnicové prvky – kostky – jsou známy také od nepaměti a fungují na obdobných principech. Jen materiál, tvary a spojovací články se v průběhu času a místa měnily a vyvíjely. V dnešní době si některé děti neumí s takovými stavebnicemi hrát a deskové hry jim dnes už nic neříkají. Přijďte si prohlédnout historické hry a stavebnice. Prožijte příjemně a smysluplně svůj volný čas v muzeu a vyrobte si v rámci dílničky vlastní stolní hru.

Součástí výstavy je i hrací koutek pro děti.

Doprovodný program k výstavě:

Přijďte si vyrobit vlastní společenskou hru!

Prožijte příjemně a smysluplně svůj volný čas v muzeu a vyrobte si v rámci dílničky vlastní stolní hru. Vytvořit si můžete dámu nebo plátýnko.

Tvořivá dílna bude probíhat od úterý do pátku 08:00-11:00, 13:00-16:00.

Vstupné na dílnu: 30 Kč (v ceně materiál na jednu hru a prohlídka výstavy Kdosi hraje, nezlobí!, doprovod 30 Kč – v ceně prohlídka výstavy)

Skupiny nad 10 osob prosíme o rezervaci minimálně 2 pracovní dny předem na tel. č. 702 013 811.

Kdo si hraje, nezlobí!