A to jste ještě neviděli!

aneb nové přírůstky v muzeu

25. 4. – 1. 7. 2018 výstavní sál v 1. patře Muzea Vyškovska

Vernisáž výstavy 24. dubna 2018 v 17:00 hodin

Čas nezadržitelně plyne a zub času poznamenává nejen lidský život, ale i veškeré lidské výtvory. Někdy jen na krátký čas, někdy na mnoho let se propojí osud předmětu s osudem člověka. Hodnota výtvorů přetrvává a roste i po skončení života jejich tvůrce či majitele a mnohé z nich si najdou majitele nové, než na dobro opustí okruh lidského žití a zamíří do muzea. Mnohé z předmětů, které návštěvníci mohou v muzeu zhlédnout, mají za sebou zajímavý příběh, kousek jedinečné historie, kterou jim vtiskl život některého z tvůrců nebo majitelů.

Výstava návštěvníkům nabízí výběr z nejnovějších přírůstků, které v posledních letech do muzea přibyly. Zde se prezentují jednotlivé předměty muzejních oborů. Od archeologie, po etnografii a sbírky výtvarného umění, které obsahují předměty, jež si prožily svůj příběh, mnohdy podobně barvitý jako život těch, kterým tyto předměty dříve patřily.

Výstava divákům nabídne pohled na exponáty v kontextu jejich původního charakteru, účelu, a někdy také vlastnictví. Zkusí návštěvníky obohatit o nový pohled na muzejní předměty a poodhalit jejich tajemný příběh.

A to jste ještě neviděli!