Smím prosit?

10. 1. – 24. 2. 2019 velký výstavní sál Muzea Vyškovska

Prodlouženo do 26. 2. 2019

Půvab vějířů, taneční pořádky a módní doplňky

Výstava vějířů, tanečních pořádků, kabelek a rukaviček z rozsáhlé sbírky paní Dagmar Klingerové je ukázkou z historie plesových doplňků. Návštěvníkům poutavou formou přibližuje historii plesů a potěší je krásným uměleckým a řemeslným provedením vystavovaných exponátů. Součástí výstavy jsou texty, které ukazují dobové zvyklosti a objasňují tajemství tzv. vějířové mluvy.

Vějíře ze sbírky paní Klingerové jsou všechny unikátní kousky a jsou vyrobeny z různých materiálů: z kůže, hedvábí, pštrosího peří, perleti, ze santalového dřeva, z bruselské krajky, vyřezávané ze slonoviny, vějíře kovové, malované hedvábí, jsou různě zdobené a pocházejí většinou z konce 19. a začátku 20. století. Nejstarší vějíře má sběratelka z let 1847 až 1925.

Smím prosit?