Sladké Vánoce

21. 11. – 29. 12. 2019 Muzeum Bučovice

Výstava o perníku a medu

Adventní čas s sebou přináší kromě očekávání příchodu Spasitele a duchovního rozjímání celou řadu příprav vedoucích k co nejlepšímu prožití vánočních svátků. Patří k nim i pečení medových perníčků, jejichž tradice v českých zemích sahá až do středověku. Perníkáři používali k jejich výrobě dřevěné formy rozmanitých tvarů i velikostí. Kolekci těchto forem, pocházející ze sbírky Muzea Vyškovska, budou moci návštěvníci zhlédnout na výstavě v Muzeu Bučovice. Výstavu doplní zajímavosti o pochutině, která je důležitou složkou perníkového těsta – medu. Ten je nejen sladidlem, ale má řadu příznivých účinků pro lidský organismus.

Na výstavě budou rovněž k vidění výrobky dětí z DDM Bučovice na téma Perníček 100krát jinak.