Publikace Zbraně pro boj, sport i lov

Zbraně pro boj, sport i lov

autoři publikace: Vladimír Kočan, Ing. Roman Gronský, PhDr. Jiří Setinský, Mgr. Renata Kotulánová

Ve sbírce Muzea Vyškovska – podsbírce historicko-uměnovědné a podsbírce Muzeum Bučovice se nachází poměrně rozsáhlý soubor zbraní – palných i chladných, který zahrnuje zbraně od pozdního středověku do 2. sv. války. Jedná se o zbraně vojenské i civilní (lovecké, sportovní) i zbraně orientálního původu. Součástí sbírky jsou i popravčí meče, dřevěné střelecké terče a různé součásti výstroje.

Ve spolupráci s předními českými odborníky na historické zbraně byly všechny inventární položky tohoto typu popsány a vyfotografovány profesionálním fotografem.

Pro katalog byly vybrány reprezentativní kolekce chladných i palných zbraní tak, aby byly zastoupeny všechny hlavní typy zbraní z různých období a nejcennější a nejzajímavější součásti výstroje. Katalog je koncipován s důrazem na obrazovou část. U většiny položek jsou vedle celkového záběru zařazeny i detaily signatur, technických či výtvarných zajímavostí. Texty jsou zevrubným popisem zbraní se základními technickými údaji. Katalog obsahuje popisy 46 chladných, 52 palných zbraní a 11 součástí výstroje. Publikace je uvedena textem stručně přibližujícím vývoj zbraní v návaznosti na historické události, ale také regionální souvislosti zejména ve vztahu ke střelnicím ve Vyškově a Bučovicích.

Cena publikace: 150 Kč

Zbraně pro boj, sport i lov

Zbraně pro boj, sport i lov