Publikace Zámek ve Vyškově

ZÁMEK VE VYŠKOVĚ

OD BISKUPSKÉHO SÍDLA K MUZEU

Vyškovskému zámku, jehož historie je spjata s mnoha významnými jmény, nebyla dosud věnována monografická publikace. Jelikož Muzeum Vyškovska sídlí v budově tzv. Starého zámku již více než 60 let, považovali jsme za svou povinnost tento stav napravit a vydat publikaci, která přinese o zámku ucelené informace. Naše kniha vznikla díky zapojení řady odborníků na jednotlivá období a vývoj zámku je tedy podaný z několika rozličných pohledů.

Zámek Vyškov, potažmo jemu stavebně předcházející hrad, zažíval jak dny velké slávy, tak i kritické momenty, kdy hrozil jeho úplný zánik. O to povzbudivější je pro nás skutečnost, že zámek nejen přetrval, ale že se nám v posledních letech za významné podpory Jihomoravského kraje, vlastníka tzv. Starého zámku a našeho zřizovatele, úspěšně daří realizovat jak rozsáhlé opravy samotného objektu, tak rozvíjet činnost muzea pro veřejnost.

Přejeme všem čtenářům této knihy, aby v ní nalezli zábavu i poučení.

Cena publikace je 350 Kč

Křest knihy