Boskovický poklad

15. 10. 2015 – 17. 1. 2016 Zámecká komora Muzea Vyškovska

Výstava představuje celou dochovanou část pokladu, který byl objeven v roce 2010 na kopci zvaném Zlatník, v lese mezi obcemi Boskovice a Újezd u Boskovic. Poklad byl ukryt do země ve 40. letech 17. století v souvislosti s válečnými událostmi třicetileté války (1618–1648). Nalezený poklad bohužel nezůstal v úplnosti vzhledem k tomu, že nálezce poklad neodevzdal a rozprodal. Policii České republiky se podařilo zachránit džbánek a 2 267 stříbrných mincí. Součástí výstavy je ukázka předmětů z doby uložení pokladu, které má ve svých sbírkách Muzeum Vyškovska.

Přednáška Boskovický poklad

ve čtvrtek 22. 10. 2015 v 17 hodin

Přednáška Mgr. Dagmar Grossmannové, Ph.D., z Moravského zemského muzea, přiblíží podrobnosti o unikátním nálezu mincí z období třicetileté války. Vstup na přednášku je zdarma.

Boskovický poklad