Musil mnoha tváří

28. 4. 2023 – 29. 12. 2024 kaple sv. Anny, Dukelská ul. 6, Vyškov

Zveme vás do kaple sv. Anny na novou dlouhodobou výstavu, která představuje osobnost Aloise Musila (1868-1944) jako muže mnoha tváří a rolí: katolický kněz, člen Nejvyšší muslimské rady v Jeruzalémě, rakousko-uherský generál, kartograf, orientalista a biblista, beduínský šejch, botanik, univerzitní profesor, autor dobrodružných knih pro mládež a popularizátor Orientu.

V roce 2023 uplyne 155 let od jeho narození, a to je příležitost připomenout si výstavou Aloise Musila jako regionální osobnost, jejíž význam přesahuje hranice České republiky. Přijďte se seznámit s celou škálou rolí, které Alois Musil ve svém bohatém životě zastával, a také s předměty hmotné kultury s ním spojenými ze sbírky Muzea Vyškovska.

Vstupné na výstavu: 60 Kč, snížené 30 Kč

Doprovodný program k výstavě:

Pátrací hra pro rodiny s dětmi i jednotlivce k výstavě Musil mnoha tváří

Vydejte se s námi na cestu za pokladem! Průvodcem Vám nebude nikdo jiný, než zkušený cestovatel Alois Musil, který Vás seznámí se svým životem a objevy a pomůže Vám získat informace potřebné k odemknutí zámku na truhlici s pokladem! Podaří se vám vyluštit správný kód a truhlici otevřít?

Pátrací hra Vás provede výstavou, poučí i zabaví. Je vhodná pro rodiny s dětmi i jednotlivce. Časová náročnost cca 60 min.

Vstupné na program: 70 Kč, snížené 40 Kč