Výstava bonsají

Výstava je doplněna kaligrafiemi Nao Higano

Přednáška

Mgr.  Jaroslav Servus: Japonské zahrady

v pátek 6. května 2016 v 17 hodin v Galerii Orion Muzea Vyškovska, náměstí Čsl. armády 2, Vyškov

Klasické japonské zahrady vznikly a byly tvarovány na základě náboženských vlivů. Vytváření zahrad v Japonsku má starou historii ovlivněnou šintoismem, buddhismem a taoistickou filozofií. Japonské zahrady jsou považovány za krásné po všechna čtyři roční období. V japonské kultuře je zahradní tvorba považována za vysoké umění, které je rovno umění kaligrafie a tušové malby. Dnes je termín japonská zahrada celosvětově široce používaným pojmem označujícím způsob úpravy okrasné zahrady.

Ukázka tvarování bonsají – Petr Hron

v neděli 8. května 2016 ve 13 hodin kaple sv. Anny

Členové Bonsai klubu Haná Prostějov propadli vášni pěstování bonsají, svébytnému umění, které má svůj původ v Japonsku. Rádi se rozdělí s ostatními zájemci o své zkušenosti, a to prostřednictvím výstavy, jejíž součástí bude i ukázka tvarování bonsají. Tvarovat bude Petr Hron, předseda Bonsai klubu Brno. Během výstavy probíhá i poradenská služba. Vystavené bonsaje členů klubu budou doplněny kaligrafiemi Japonky žijící v České republice Nao Higano.

Výstava bonsají