Expedice Člupy archeologická

komentovaná procházka

sobota 15. 10. 2016 ve 13:15 hodin

sraz účastníků na parkovišti čerpací stanice u křižovatky Marefy – Letonice

Zveme vás na komentovanou archeologickou procházku s archeoložkou Muzea Vyškovska Mgr. Klárou Rybářovou a Mgr. Lubomírem Vránou z Muzea Bučovice.

Zajímá vás, jak vypadalo osídlení našeho regionu v dobách, kdy v Egyptě vládli mocní faraoni a na Krétě vzkvétala minojská civilizace? Pak s námi navštivte vrchol Člupy u Maref, jedno z nejzajímavějších pravěkých nalezišť v okolí Bučovic. V doprovodu archeoložky projdete přes keltské pohřebiště až do míst, která obývali lidé starší doby železné a bronzové. Mimo jiné se dovíte také o historii archeologických výzkumů na této lokalitě, kolem níž mnoho z vás denně projíždí vlakem či automobilem.

Doporučujeme pevnou obuv a pokrývku hlavy. Časová náročnost cca 4 hodiny. Případné dotazy zodpoví Lubomír Vrána z Muzea Bučovice na tel. 702 013 811.

Expedice Člupy