Spojte se s námi twitter facebook

Pro školy

Naše muzeum Vám nabízí zajímavé přednášky, animační programy ke stálým expozicím a příležitostně k aktuálním výstavám a také dílničky pro šikovné ručičky.

Nový animační program ke stálé expozici Pravěk Vyškovska

Dotkni se pravěku!

Zajímá vás jak se žilo v pravěku? Přijďte k nám do muzea a dotkněte se pravěku! V expozici Pravěk Vyškovska se prostřednictvím autentických nálezů seznámíte s nejstarším obdobím naší historie a v interaktivní části si vyzkoušíte práci s funkčními replikami dobových nástrojů. Zjistíte, zda dokážete štípat dříví pomocí sekeromlatu, jestli oštěpem ulovíte potravu, naučíte se vyrobit mouku na zrnotěrce a v žernovu, vyzkoušíte si, jak by vám slušel pravěký oděv. Na závěr si v tvořivé dílně vyrobíte vlastní výrobek.

Nabízíme tyto dílničky:
1. hliněná nádobka – metodou nálepu nebo vytláčení si vytvoříte a ozdobíte hliněnou nádobku
2. drátěná ozdoba – z měděného drátu si vyrobíte brýlovitý přívěšek nebo prstýnek
3. vrtaná ozdoba – pomocí ruční „vrtačky“ si vytvoříte přívěšek z mastku
4. tkaný pásek – na hřebenovém stavu si utkáte pásek

Programem žáky provedou Mgr. Klára Rybářová a Mgr. Jitka Horáková. Objednávat se můžete na tel. čísle 517 348 040 nebo emailem na adrese: rybarova@muzeum-vyskovska.cz. Minimální délka programu je 120 min, po dohodě ji lze upravit.

Animační program  je určen žákům ZŠ od 4. ročníku a studentům středních škol.

Cena programu je 30,- Kč (pedagogický doprovod zdarma)

Dotkni se pravěku!

Život ve středověku

Chcete si vyzkoušet život ve středověku?

Nabízíme Vám animační program ke stálé expozici Středověk. V expozici zachycující středověký vývoj Vyškovska se seznámíte s životem na vesnici, ve městě a na hradě, vyzkoušíte si pohodlí i nepohodlí středověkého oděvu a zbroje a svoji trpělivost prověříte při práci ve středověkém skriptoriu. Své poznatky si upevníte v pracovním listu a v putování do středověku můžete pokračovat také v navazující tvořivé dílničce – na výběr máte výrobu vlastního pečetidla a pečeti, nebo štítu pro udatné jinochy či středověké čelenky pro sličné slečny. Nakonec si vlastnoručně vyrazíte pamětní minci.

Animační program je určen žákům ZŠ od 4. ročníku a studentům středních škol. Délka je cca 90 min, lze ji po dohodě upravit dle Vašich požadavků.

Cena programu je 30 Kč (pedagogický doprovod zdarma)

Programem Vás provedou Mgr. Klára Rybářová a Mgr. Jitka Horáková.

Objednávat se můžete na tel. č. 517 348 040 nebo e-mailem na adrese: horakova@muzeum-vyskovska.cz.

Projekt je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury.

Život ve středověku

Program Putování muzeem

Zajímá Vás, jak to chodí v muzeu?

Nabízíme Vám Putování muzeem, během kterého se děti při plnění úkolů z pracovního listu seznámí s fungováním muzea, vyzkouší si práci některých odborných pracovníků (archeolog, konzervátor, historik) a nahlédnou také do míst, kam se návštěvníci běžně nedostanou (zámecké sklepení, depozitář).

Program je vhodný pro žáky 4. a 6. ročníku ZŠ, délka je cca 60 minut a lze ji po dohodě upravit dle Vašich požadavků.

Cena programu je 20 Kč (pedagogický doprovod zdarma)

Programem Vás provede muzejní pedagožka Mgr. Jitka Horáková, u které si můžete domluvit termín na tel. č. 517 348 040 nebo e-mailem na adrese: horakova@muzeum-vyskovska.cz.

Pokud si chcete projít muzeum individuálně za běžné vstupné, máte možnost stáhnout a vytisknout si pracovní list zde

Putování muzeem_pozvánka pro školy

Putování muzeem

S muzeem do školy

Muzeum Vyškovska připravilo projekt „S muzeem do školy“, v rámci kterého Vám nabízíme možnost uskutečnit přednášky a besedy s kurátory muzejních sbírek přímo u Vás ve škole. Jedná se o přednášky, které přibližují muzeum a jeho činnost žákům a také pomohou představit obecněji vyučovaná témata na podmínkách vyškovského regionu. Přednášky doplňuje počítačová prezentace, pracovní listy a v neposlední řadě ukázka autentických sbírkových předmětů k danému tématu. Přednášky jsou určeny pro základní i střední školy. Dle individuálních požadavků vyučujícího lze přednášky časově i obsahově upravit.

Věříme, že Vás náš projekt zaujme a přispěje ke zpestření výuky dětí touto přitažlivou formou přímo u Vás ve škole. Pokud máte zájem prosím kontaktujte přímo jednotlivé odborné garanty uvedené u přednášek.  Rádi s Vámi domluvíme další podrobnosti.

Na přednášku můžete také přijet „se školou do muzea“ a vyslechnout si ji přímo v některé z našich expozicí a spojit ji tak s komentovanou prohlídkou muzea včetně probíhajících výstav bez příplatku za výklad s průvodcem.

Nabídka přednášek pro základní a střední školy zde

Nabídka byla rozšířena o novou přednášku Osobnosti Vyškova zde.

Animační programy a dílničky pro šikovné ručičky

Animační programy připravujeme ke stálým expozicím a tématům aktuálních výstav a jsou vedeny muzejním pedagogem, který interaktivním a zábavným způsobem provede návštěvníky danou výstavou.

Dílničky pro šikovné ručičky pořádáme v období letních prázdnin a významných svátků (Vánoce, Velikonoce). Jsou především určeny mateřským a základním školám a dětem s doprovodem.

Informace o připravovaných programech nebo dílničkách naleznete zde nebo v aktualitách.

Adventní dílničky

Velikonoční dílničky