XIV. vyškovská muzejní noc

pátek 18. května 2018 od 16:00 do 22:00 Muzeum Vyškovska a nádvoří zámku

Zveme Vás na XIV. vyškovskou muzejní noc

Vstup zdarma!

Zveme Vás na prohlídku našich stálých expozic, právě probíhajících výstav a také k návštěvě zámeckého sklepení.

Ve stálých expozicích Pravěk, Středověk, Vyškovsko do roku 1850 a v Expozici k životu a dílu Aloise Musila proběhne v podání dějepisného kroužku ZŠ Nádražní 5, Vyškov kostýmovaný výklad s úkoly muzejního kvízu, a to v 16:30, 17:00, 17:30, 18:00 a 18:30 hodin.

Dále jsme připravili pestrý kulturní program na nádvoří zámku, kde jako první tradičně vystoupí národopisný soubor Klebetníček, dále Komedianti na káře zahrají pohádkové představení Furiantská pohádka a předvedou žonglérské představení Kdo z koho, IN FLAMENUS předvedou orientální show Ozvěny Orientu a ohňovou show Mystic. Skupina historického šermu ARMET bude mít dvě vystoupení před zámkem a večer jedno v zámeckém sklepení.

Pro děti máme připraveny tvořivé dílny, které budou probíhat v interiéru zámku:

V Zámecké komoře to bude výtvarná dílna pro šikovné děti s muzejní pedagožkou, v expozici vyškovské keramiky středověká dílnička s naší archeoložkou a před expozicí Příroda Vyškovska bude přírodovědná laboratoř, ve které si můžete s naším přírodovědcem ověřit svoje znalosti.

Navíc máme ještě pro děti připravené oblíbené malování na obličej. A samozřejmě nebude chybět ani muzejní kvíz o zajímavé ceny.

Zájemci s vlastní dopravou se mohou zajet podívat do Muzea Nadace Letecké historické společnosti Vyškov, které si mohou prohlédnout také zdarma od 15:00 do 19:00 hodin.

Časy jednotlivých vystoupení najdete na plakátu.

XIV. vyškovská muzejní noc