Velikonoční dílna

sobota 4. dubna 2020 od 10:00 do 16:00 Muzeum Vyškovska

AKCE ZRUŠENA

Srdečně Vás opět po roce zveme na velikonoční dílnu k nám do muzea. Paní Marie Pachtová předvede tradiční hanáckou techniku zdobení velikonočních kraslic slámou, paní Kateřina Svobodová představí zdobení voskovou batikou (vnorovské kraslice), s Martinou Holzerovou si vyzkoušíte tvorbu vyškrabávaných kraslic a s Petrem Hanáčkem si upletete pomlázku z vrbového proutí. V tvořivé dílně s naší muzejní pedagožkou Jitkou Horákovou si můžete ozdobit vajíčko technikou decoupage, voskovým reliéfem nebo si nazdobíte připravenou vrtanou madeirovou kraslici, ubrouskovou techniku využijete také k nazdobení květináčků pro jarní osení nebo květinovou dekoraci, a děti si vlastnoručně nazdobí velikonoční perníčky.

Vstupné:

50 Kč (v ceně výtvarný materiál na 1 výrobek a prohlídka stálých expozic Vyškovská keramika, Rok na Vyškovsku ve zvycích a slavnostech, Příroda Vyškovska)

30 Kč (v ceně výtvarný materiál na další 1 výrobek)

Velikonoční dílna